Jak działa pralnia chemiczna, a jak wodna?

Choć słowo pralnia kojarzy się z jednym, należy mieć na uwadze, że podstawowe dwa rodzaje znacząco różnią się od siebie. Różnicami, które mogą mieć znaczący wpływ na wybór jednej z nich, zajmiemy się w dzisiejszym artykule. Mamy nadzieję, że ten zaciekawi Was na tyle, iż będziecie chcieli zgłębić tajemnice obu tych miejsc.

O co chodzi z chemicznym czyszczeniem ubrań?

Czy choć raz, oddając garnitur do pralni chemicznej, zastanawialiście się nad tym, jakim procesom zostanie poddany? Otóż każde ubranie, które zostanie przyjęte przez pracownika, umieszczane jest w specjalnym agregacie do czyszczenia. Wystarczy, że ten wybierze odpowiedni program, a agregat rozpocznie pranie. Po nim przyjdzie kolej na wirowanie i suszenie. Następną czynnością jest prasowanie, które należy do pracownika lub maszyny, jeśli w pralni znajduje się manekin uniwersalny pneumatyczny, na który nakłada się ubranie, włącza guzik i czekaj do zakończenia prasowania. Trwa to dosłownie kilka minut.

Pralnia wodna – jak tutaj pierze się ubrania?

Jak można się spodziewać, wyposażenie pralni wodnej będzie znacząco różniło się od tego, które znajdziemy w pralni chemicznej. W związku z tym, że proces prania ubrań znacząco odbiega od chemicznego, w tym miejscu znaleźć można pralnice i pralnicowirówki, które odpowiedzialne są za doprowadzenie ubrania do świeżości. To one przygotowują bieliznę do osuszenia i uprasowania. W każdej pralni przemysłowej można znaleźć ogromne suszarki, które są w stanie za jednym razem wysuszyć sporą ilość bielizny. Dzięki temu proces czyszczenia ubrania przebiega w szybkim tempie. Jeżeli natomiast chodzi o prasowanie – w tym miejscu można wykorzystać takie same urządzenia, jak w pralni chemicznej. Jest to jedyny czynnik łączący oba miejsca.

Powiązane wpisy