Marmur płytki w odniesieniu do luksusowych łazienek

Marmurowa łazienka ma poczucie luksusu, dobrego smaku i niepowtarzalnego stylu wystroju wnętrz. Jednak cena marmuru za metr kwadratowy odstraszy większość osób, które chcą luksusowej kąpieli.

Marmur płytki, czyli reprezentacyjne łazienki

W tym przypadku najlepszym rozwiązaniem okazały się imitacje marmuru. Ich ceny nie nadwyrężą budżetu rodzinnego, a koszt remontu czy ukończenia nowego domu nie przekracza przyjętych założeń. Jednocześnie wygląd pokoju pokrytego imitacją marmuru jest dokładnie taki sam, jak marzenie. Warto jest zatem zdecydować się na coś takiego jak marmur płytki.

Najbardziej luksusowe łazienki, wnętrza pałaców i najbogatszych właścicieli domów zawsze zdobi marmur. To kwintesencja zarówno elegancji, jak i luksusu, a jednocześnie najlepiej eksponuje elementy dekoracyjne wykonania: lustro w złoconej ramie, stara toaletka idealna do łazienki. W tym odniesieniu na szczególną uwagę zyskuje marmur płytki. Jej podstawę stanowią płytki imitujące biały i złoty marmur, ale akcesoria idealnie komponujące się z podstawą to prawdziwe perełki tej serii. Wyjątkowe ornamenty i płytki imitujące klasyczne boazerie sprawdzą się w wystroju wnętrz ceniących sobie dawne czasy.

Nie ma wątpliwości, że uczynili pałac wersalski okresu Ludwika XVII wspaniałym, a jednocześnie mocnym i trwałym, dużo tańszym od marmuru, a przede wszystkim doskonale odbijającym światło i nadającym wnętrzu ciepła, jeżeli decydujemy się na marmur płytki. Nie każdy lubi przesadnie wspominać o miejscach znanych ze swoich najwspanialszych miejsc. Właśnie tym ludziom dedykowana jest kolekcja współczesnych wersji. Jednak ci, którzy uważają, że białe marmurowe kafelki są nudne, są w błędzie. Zdobienie przeszyciami dodaje im osobowości, wyrazistej, absolutnie nowoczesnej, ale dyskretnej.

Dzięki niemu klasyczne wnętrze jasnej łazienki nabierze bardziej wyrazistego charakteru, jednocześnie nie rozpraszając nawet podczas najdłuższej kąpieli. Co ważniejsze, dzięki nim widzom nie umknie każdy dodatkowy element wystroju łazienki, a doskonale komponujące się z kolekcją drewniane płytki dodadzą wnętrzu ciepła.

Powiązane wpisy