Postaw na sukces

Nauka za granicą to nie tylko okazja do poznania języka obcego, ale także do zdobycia wiedzy o świecie i poszerzenia horyzontów. Wiedza zdobyta w ten sposób z pewnością zaprocentuje i przełoży się na przyszłe sukcesy – na studiach, a potem w pracy.

 

Odpoczywaj i ucz się

Młodzi ludzie, którzy wiedzą, jak ważna jest edukacja, mają wiele możliwości rozwoju i zdobywania nowych umiejętności. Wystarczy znać na średnim poziomie język obcy, aby przeżyć przygodę życia, jaką jest nauka za granicą. Obozy językowe za granicą dla młodzieży to oferta nawet dla tych, którzy dopiero mają podstawową znajomość języka obcego. Warto się choć raz na taki kurs zdecydować, bo są one połączeniem odpoczynku z bezstresową nauką. Młodzi ludzie mogą jednak wyjechać za granicę na dłuższy czas i spędzić tam co najmniej rok, studiując lub ucząc się w szkole średniej. Ukończenie szkoły w Szwajcarii, Francji, USA czy innym kraju, może być pierwszym krokiem do międzynarodowej kariery. Jednym z powodów, dla którego warto uczyć się w którejś z tych prestiżowych szkół, jest możliwość zdania międzynarodowej matury.

 

Kolonie językowe w Anglii i w USA 

Przed podjęciem decyzji o spędzeniu roku szkolnego za granicą, dobrze jest poznać różnice w systemach edukacji pomiędzy Polską, a krajem, do którego się wybieramy. Dużą popularnością wśród polskich uczniów cieszą się amerykańskie uczelnie, w których nauka może być fascynującą przygodą. Po pewnym czasie od rozpoczęcia nauki można się zdecydować na zajęcia dodatkowe, zgodne z zainteresowaniami. Amerykańska szkoła stawia także na zajęcia praktyczne, a tym, co ją różni od polskiej jest także brak zadań domowych. Młodzi ludzie, dla których kolonie językowe są za krótkie, mogą też odbyć rok szkolny w Anglii. W którejś z londyńskich szkół mają możliwość między innymi przygotować się do zdania matury międzynarodowej, która jest akceptowana przez większość szkół na całym świecie. Warto podróżować, ale najlepiej robić to z głową – pełną marzeń i planów na przyszłość. Zdobycie dobrego wykształcenia pozwoli je urzeczywistnić.

 

Powiązane wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *