Czym zajmuje się rehabilitacja neurologiczna? Szczecin i Centrum Rehabilitacji Funkcjonalnej Werakso!

Rehabilitacja neurologiczna Szczecin — uszkodzenia nerwów i ich straszne skutki!

Centrum Rehabilitacji Funkcjonalnej Werakso w Szczecinie przyjmowani są pacjentki i pacjenci z problemami: uciskowa neuropatia nerwu promieniowego, neuropatia nerwu łokciowego, zespół cieśni nadgarstka, uszkodzenie wielu nerwów (polineuropatia) oraz neuropatia strzałkowa (uszkodzenie nerwu strzałkowego). Rehabilitacja neurologiczna Szczecin wykorzystuje wyłącznie nowoczesne metody diagnostyki i terapii manualnej. Uszkodzenia nerwów mogą pojawić się po przejściu choroby przewlekłej lub na skutek uszkodzenia mechanicznego.

Rehabilitacja neurologiczna Szczecin pomoże Ci w ruchowych konsekwencjach przy guzie mózgu!

Na samym początku warto zaznaczyć, że Rehabilitacja neurologiczna Szczecin w Centrum Rehabilitacji Funkcjonalnej Werakso nie zajmuje się leczeniem guza mózgu, a wyłącznie konsekwencji ruchowych! Zaburzenia, którymi się zajmują to: zmiany pozycji podczas siedzenia, leżenia, zaburzenia chodu, spastyczność, zaburzenia napięcia mięśniowego oraz problemy ortopedyczne u pacjentów z guzem mózgu związane ze stawami. Rehabilitacja neurologiczna Szczecin w sposób profesjonalny zajmie się przywróceniem funkcji czynności dnia codziennego do możliwie optymalnego poziomu.

Stwardnienie rozsiane SM — jego przyczyny nie są jeszcze do końca znane na świecie

Objawami stwardnienia rozsianego SM w pierwszym okresie są: zaburzenia widzenia (ubytki w polu widzenia i podwójne widzenie), niedowład kończyn, zaburzenia równowagi i koordynacji ruchowa oraz zaburzenia czucia. Niestety nadal specjalistki i specjaliści pracują nad tym, aby odkryć przyczyny stwardnienia rozsianego. Atakuje one mielinę, która odpowiada za budowę osłonek włókien nerwowych najczęściej w okolicach mózgu i rdzenia kręgowego. Podczas tej choroby niszczone są osłonki przewodzące sygnały nerwowe z centralnego układu nerwowego.

SLA — Stwardnienie zanikowe boczne — rehabilitacja neurologiczna Szczecin

Stwardnienie zanikowe boczne SLA to choroba neuronu ruchowego oraz schorzenie neurozwyrodnieniowe. Tak samo, jak w przypadku stwardnienia rozsianego SM, przyczyny powstawania tej choroby nie są do końca znane, ponieważ powstaje ona w wyniku różnego rodzaju immunologicznych schorzeń, działania toksyn lub na skutek infekcji wirusowych. Rehabilitacja neurologiczna Szczecin pomoże Ci zaniku mięśni, pojawieniu się drżeń mięśniowych oraz w osłabieniu siły mięśni.

Powiązane wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *