Budowanie marki osobistej – jak to zrobić?

Budowanie marki osobistej – jak to zrobić?

Przechodząc dzisiaj ulicami, z pewnością zauważyłeś nie jedną reklamę danej marki. We współczesnym świecie marki towarzyszą nam wszędzie. Mamy z nimi kontakt zarówno świadomy, jak i podświadomy. Jak to się stało, że pewne marki mają na nas taki wpływ? Chodzi o to, że firmy dbają o branding, czyli działania, mające na celu zapamiętanie ich przez odbiorcę. Uwagę zawsze potrafią zwrócić chwytliwe hasła, nietuzinkowe loga, a także charakterystyczne kolory. Ty również możesz zbudować swoją markę. W tym artykule przybliżymy, czym jest budowanie marki osobistej i jakie korzyści dają takie działania.

Budowanie marki osobistej – czym jest marka osobista?

W pierwszej kolejności warto poznać określenie, jaki jest budowanie marki osobistej (ang. Personal branding). W angielskim znaczeniu to tak naprawdę reputacja. Marka odwzorowuje wizerunek w świecie zawodowym, jak i społecznym. 

Uczysz się? A może szukasz nowej pracy? Bez względu na to, na jaki jesteś etapie w życiu, możesz stworzyć swoją markę i odnieść sukces. Na personal branding składają posiadane umiejętności, kwalifikacje zawodowe, osiągnięcia, styl odzieżowy, zachowania w internecie i wszystko to, co jest częścią Ciebie. W dzisiejszych czasach budowanie marki osobistej jest niezwykle ważne, aby móc wyróżnić na przykład swoją działalność gospodarczą wśród dużej konkurencji (w zależności od branży). Jeśli chcesz wykorzystywać swoje mocne strony, zleć wykonanie strony internetowej i załóż konta na portalach społecznościowych. Poprzez takie narzędzia możesz kreować swoją markę i zbudować profesjonalne wrażenie. 

Budowanie marki osobistej – korzyści działań

Decydując się na budowanie marki osobistej, z pewnością utożsamisz się z konkretną rzeczywistością i otoczeniem. Personal branding pozwala zyskać wiarygodność, stworzyć tożsamość swojej marki, korzystać z wielu możliwość na rynku pracy (większa szansa na odbycie rozmów kwalifikacyjnych i nawiązanie kontaktów biznesowych), a także wyróżnić się na tle konkurencji. 

Powiązane wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *