Dezynfekcja instalacji wodnej – dlaczego trzeba wykonywać ją regularnie?

Na czym polega dezynfekcja instalacji wodnej? 

Dezynfekcja instalacji wodnej powinna być przeprowadzana regularnie. Jest to skuteczny sposób, który pomoże nam zapewnić bezpieczeństwo sobie i swojej rodzinie. W trakcie eksploatacji instalacji – zwłaszcza ciepłej wody – w jej elementach gromadzą się grzyby, bakterie i inne drobnoustroje chorobotwórcze, które mogą mieć negatywny wpływ na nasze zdrowie i życie. Jedną z najbardziej niebezpiecznych bakterii jest Legionella, która może spowodować trwałe uszkodzenie płuc i prowadzić do bardzo poważnych chorób układu oddechowego. Właśnie dlatego dezynfekcja instalacji wodnej jest tak ważna i warto wykonywać ją systematycznie. 

Na czym polega ten zabieg? Istnieje kilka metod, które skutecznie pomagają w walce z zanieczyszczoną instalacją wodną. Pierwszą z nich jest dezynfekcja nadtlenkiem wodoru i kwasem nadoctowym, która jest metodą bardzo skuteczną długotrwałą, nieprowadzącą do korozji oraz zapewniająca bezpieczeństwo. Innym rodzajem dezynfekcji jest wykorzystanie dwutlenku chloru, który ma również skuteczne działanie, lecz niestety nieco krótsze. Ta metoda również nie prowadzi do korozji. Trzecim rodzajem jest chlorowanie, czyli zastosowanie podchlorynu sodu. Tę metodę zaleca się osobom, które mają niskie pH wody. Wynika to z tego, że im pH jest niższe, tym metoda dezynfekcji bardziej skuteczna. 

Dezynfekcja instalacji wodnej  – jak skorzystać z profesjonalnych usług? 

Najlepszym rozwiązaniem jest skontaktowanie się z firmą czystawoda.pl, która po przeprowadzeniu badań i diagnostyki wskaże najlepszą metodę dezynfekcji, która będzie najbardziej skuteczna w przypadku danej instalacji wodnej. Wykwalifikowani specjaliści, wiedza, sprzęt i doświadczenie: to wszystko można powiedzieć o ekspertach, którzy pracują w tej firmie! Jeżeli jesteś zainteresowany skorzystaniem z ich usług lub chcesz dowiedzieć się więcej np. o zagadnieniu: dezynfekcja instalacji wodnej, to zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej czystawoda.pl. Znajdziesz tam cenne informacje oraz dane kontaktowe. 

Powiązane wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *