Z Polski prom do Szwecji – ceny oraz trasy

Promy w ostatnich latach są niezwykle popularną formą podróży do Szwecji. Nie ma co się zresztą dziwić, ponieważ są one atrakcyjne pod względem cenowym, jak i oferowanych warunków podróży. W poniższym artykule sprawdzamy, jakie trasy są realizowane przez statki pasażerskie z Polski i Szwecji oraz ile trzeba zapłacić za taką przyjemność. 

Prom do Szwecji z Polski – ogólne informacje

Polska może się pochwalić dobrymi połączeniami do Szwecji. Polscy obywatele mogą wybrać cztery odmienne trasy, które są realizowane z Gdańska, Gdyni oraz Świnoujścia. Z każdego tego miasta dopłyniemy do innego szwedzkiego miasta. Przykładowo z gdyńskiego portu dostaniemy się do Karlskrony. Wypływając z Gdyni, dotrzemy do Nynashamn, natomiast ze Świnoujścia statek doprowadzi nas do Ystad oraz Trelleborga. 

To, co zachwyca to liczba kursów – w ciągu tygodnia mamy aż 70 okazji, aby wybrać się do Szwecji. Ta liczba kursów oczywiście jest uśredniona, a najwięcej kursów przypada na okres letni. W okresie jesiennym i zimowym kursy są również częste, dlatego chętne osoby do odbycia podróży nie muszą się martwić o konieczność przenoszenia swoich turystycznych czy zawodowych planów. 

Prom do Szwecji podróżuje co najmniej 6 godzin – tyle właśnie statek podróżuje ze Świnoujścia do Ystad. Decydując się na podróż do Karlskrony, trzeba przygotować się na trasę trwającą 9 godzin. Najdłuższa wyprawa czeka nas do Nynashamn – podróż do tej szwedzkiej miejscowości trwa średnio 18-20 godzin.
Prom do Szwecji – ceny za bilety

Zanim zdecydujemy się na prom do Szwecji ceny to temat, który warto przeanalizować. Na cenę ma wpływ rodzaj trasy, wybrany przewoźnik oraz dodatkowe udogodnienia, jakie wykupimy. Dobrą wiadomością jest to, że bilety w obie strony można zakupić już od 300 zł. Biorąc pod uwagę koszty podróży samolotem czy samochodem, trzeba przyznać, że to niewiele. Warto jednak wziąć pod uwagę, że na atrakcyjne ceny można się załapać tylko, jeśli dokonamy rezerwacji lub kupna biletu z dużym wyprzedzeniem czasowym. 

Powiązane wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *