Zastosowanie kół pneumatycznych

Co ciekawe, koła pneumatyczne wykonane są z dętki, można także wyróżnić te bezdętkowe. Sa to zwykle kółka, które są pompowane, wykorzystuje się je najczęściej do różnorodnych wózków transportowych, magazynowy na także do taczek. Co istotne, czynnikiem sprężystym w tego typu kole jest sprężone powietrze. Koło to ma kilka zastosowań, a także wyróżnia go kilka znaczących cech. A jakich?

 

Podział kół pneumatycznych

 

Można wyróżnić koła pneumatyczne dętkowe i bezdętkowe. Te pierwsze składają się z opony, a także pewnego rodzaju ochraniacza na dętkę i oczywiście dętki. Bezdętkowe natomiast zbudowane są wyłącznie z opony, są to silne koła, które wytrzymują bardzo duży nacisk. Co ciekawe, opona w ogumieniu z dętką stanowi ochronę w tej dętki, natomiast w bezdętkowych jest to szczelny zbiornik powietrza, który wytrzymuje bardzo duży nacisk.

Zastosowanie kół pneumatycznych

Co istotne, koła pneumatyczne mają bardzo wiele zastosowań, można je wykorzystać do montażu przy wózkach inwalidzkich, wózkach dziecięcych, taczkach, w wózkach widłowych, w maszynach przesuwnych i tak dalej. 

Są one dość wytrzymałe, wykonane z grubej dętki, mają świetną przyczepność, dlatego bardzo często wykorzystuje się je do takich urządzeń, które poruszają się, na przykład po śliskich nawierzchniach, amortyzują drgania, co jest bardzo ważne w przypadku wózków dziecięcych i sprawiają, że bardzo dobrze prowadzi się dany wózek lub też platformą transportową.

 

Jeśli szukasz dobrych kół pneumatycznych, warto zajrzeć na stronę: www.kola.com.pl, tam z pewnością znajdziesz polecany towar, będziesz mógł dobrać różnorodne koła, które dopasujesz do swoich potrzeb. W ofercie sklepu jest także bardzo wiele różnorodnych, innych tego typu kół, na przykład poliamidowe, gumowe koła i zestawy kołowe. Jeśli natomiast będziesz potrzebować pomocy i doradztwa, możesz zwrócić się do pracujących tam osób, z pewnością udzielą Ci wszystkich niezbędnych informacji, jakich będziesz tylko potrzebować.

 

Powiązane wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *